Strona główna Pożary, wypadki, miejscowe zagrożenia Członkowie OSP podpalali stogi

Członkowie OSP podpalali stogi

Policjanci z Kłecka zatrzymali pięciu podpalaczy, którzy podkładali ogień pod stogi na terenie gminy Kiszkowo. Wszyscy są strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej. Ich jednostka nie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Łącznie spłonęły trzy stogi, z czego jeden był podpalany dwukrotnie. Ich właściciele wycenili łączne straty na prawie 14 tysięcy złotych. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Proceder trwał od 3 do 24 września tego roku. Wówczas to na terenie gminy Kiszkowo doszło do trzech pożarów stogów, z czego jeden został ugaszony, a następnie podpalony ponownie. Nie było wątpliwości, że nie spłonęły przypadkiem – we wszystkich stwierdzono podpalenie. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Kłecka, którzy zaczęli podejrzewać o te czyny strażaków z OSP.

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali pięciu podejrzanych. Są to mężczyźni w wieku od 17 do 35 roku życia, wszyscy to mieszkańcy gminy Kiszkowo. Nie byli wcześniej notowani przez policję.

Śledczy z Kłecka już przedstawili im zarzuty zniszczenia mienia poprzez spalenie słomy. Sprawcy przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Chcą dobrowolnie poddać się karze.

(KPP Gniezno)

15 KOMENTARZE

 1. Pseudo strażacy jestem ciekaw kto to zrobił…
  Brawa dla policji za złapanie tych dzieciaków, jakim trzeba być debilem żeby takie coś robić. Mam nadzieję że dostaną maksymalny wyrok

 2. BRAWO OSP Rybno Wielkie. Odrazu było podejrzane. 5 albo 6 pożarów w miesiącu
  Po jeździli parę razy na owady o zachciało im sie wielkich akcji.
  Wstyd na całą Polskę, psują dobrą opinię Straży.
  Mam nadzieję że Komenda w Gnieznie, nie zostawi tak tego..

 3. To było wiadome od samego początku, że to podpalenia. Wstyd tak szargać dobre imię strażaków. Najwyższy wymiar kary dla Was i pamiętajcie karma wraca. OSP Rybno Wielkie do likwidacji takich pseudo strażaków my nie potrzebujemy, WSTYD WSTYD I JESZCZE RAZ WSTYD.

 4. Wstyd „panowie „!!!!!! Teraz komentujcie stronkę komentarzami typu „jesteście najlepsi” wlasnie pokazali się w całej okazałości. Dokładnie publicznie podać nazwę jednostki i tak wstydu nie mają!!!

 5. No tak chłopaki potrzebowali kasy na sobotnie imprezowanie i znaleźli sobie sposób. Apel do Wójta Gminy Kiszkowo aby nakazał zwrócić wszystkie pieniądze jakie otrzymali za akcję. A osoby piszące artykuły czy wiadomoścvi niech doprecyzują, że chodzi o9 jednostkę OSP Rybno Wielkie bo w gminie Kiszkowo jest więcej jednostek a fantazja ludzka jest okropna i takie niedoprecyzowanie powoduje wiele domysłów plotek i pomówień na jednostki nie mające z tym nic wspólnego

 6. Ok 14 tyś strat … doliczmy do tego koszta akcji innych jednostek. Niech teraz to wszystko spłacają. 5 lat więzienia? Pewnie dostaną zawiasy (bo nigdy nie notowani), a powinny odsiedzieć – przestroga dla innych. Tak zszargać dobre imię straży… Zniszczyć zaufanie do jednostki… (to tak jakby nasrać do własnego gniazda). Jeździliście za tzw „porządkami” po gospodarstwach, ci sami gospodarze dawali jakieś datki na OSP, a wy szmaci**rze spaliliście ich stogi?! HAŃBA! HAŃBA! HAŃBA! Teraz policja powinna przywiązać was do pala, a ludzie was zlinczować darmozjady!

 7. BRAWO WY chłopcy. Ciekawe co na to Wasi koledzy z Warszawy którzy tyle dobrych słów kierowali pod wasz adres jaka to wspaniała jednostka zorganizowana i same postawy obywatelskie. Śmiechu warte chociaż temat nie miły. OSP RYBNO WIELKIE I WSPANIALI DRUHOWIE

 8. Świetnie panowie, nudziło sie wam. Gratulacje OSP RYBNO WIELKIE. Nie ma to jak stracić zaufanie. Podobno straż jest po to by ratować. Brak słów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here