Strona główna Z policyjnego notesu i inne Dodatek do wynagrodzeń medyków

Dodatek do wynagrodzeń medyków

Gnieźnieńscy medycy otrzymają dodatki do wynagrodzeń, z uwagi na pracę w związku ze zwalczaniem pandemii COVID-19. Środki trafią na ich konta, gdy miejscowy szpital poprawi dokumentację rozliczeniową.

Pieniądze w wysokości 100% aktualnego wynagrodzenia przysługują od listopada medykom z SORu i izby przyjęć, załogom pogotowia ratunkowego oraz diagnostom laboratoryjnym, mającym bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem i z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Wcześniej, części medyków przysługiwał już dodatek w wysokości 50%. Nie dotyczył on jednak m.in. Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Personel z Gniezna musi jeszcze jednak poczekać na swoje pieniądze. Jak przekazała nam w poniedziałek Marta Żbikowska-Cieśla, rzecznik Wielkopolskiego Oddziału NFZ, szpital w Gnieźnie otrzymał 23 grudnia 2020 roku przelew na kwotę prawie 60 tys. złotych za październik (dodatek 50% – red.), gdyż dopiero rozliczył ten miesiąc.

„Za listopad 2020 r. nie otrzymał pieniędzy, ponieważ do tej pory nie złożył prawidłowej dokumentacji rozliczeniowej. Jesteśmy w kontakcie telefonicznym ze szpitalem, pracownicy szpitala zostali poinformowani co muszą poprawić, czekamy na prawidłowe dokumenty i jak tylko je otrzymamy, przelew zostanie zrealizowany” – informuje M. Żbikowska-Cieśla.

Jak czytamy w informacji przesłanej do naszej redakcji przez rzecznika, Wielkopolski oddział NFZ na mocy polecenia Ministra Zdrowia z 1 listopada 2020 r. WOW NFZ do tej pory wypłacił szpitalom za listopad 2020 r. – 48.475.253,00 złotych przeznaczonych na dodatkowe wynagrodzenie. Otrzymało je 7212 pracowników medycznych z 43 placówek medycznych w Wielkopolsce.

Środki pochodzą z budżetu państwa.

1 KOMENTARZ

  1. Chwila.. czyli z artykułu wynika, że pracownicy nie dostali ani obiecanych 100% dodatkowego wynagrodzenia ani również nie dostali 50% dodatkowego wynagrodzenia… Albo mają takie świetne stawki ze zapomnieli o drobnym szczególe albo są zastraszeni. Ciekawe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here