Strona główna Pożary, wypadki, miejscowe zagrożenia Gnieźnieńscy strażacy wyjechali gasić pożary w Szwecji!

Gnieźnieńscy strażacy wyjechali gasić pożary w Szwecji!

Dzisiaj, krótko po godzinie 15, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wyjechali w bardzo niecodzienną podróż. Specjalny moduł gaśniczy udał się do Szwecji, gdzie walczyć będzie z szalejącymi tam pożarami lasów.

Z Gniezna do Skandynawii pojechały dwa zastępy – ciężka, gaśnicza Scania oraz Volkswagen T5 z przyczepą pompową. Obsadę stanowi sześcioro strażaków.

„O godzinie 11:45 przyszedł mail do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gnieźnie z informacją o sprawdzenie mobilności modułu gaśniczego. Już po 15 minutach otrzymaliśmy dyspozycję o zadysponowaniu dwóch zastępów do akcji. Na tę chwilę nie wiemy na jak długo oraz w jakie konkretnie miejsce jedziemy” – mówi st. kpt. Jarosław Łagutoczkin z PSP w Gnieźnie.

Jak informuje branżowy portal remiza.com.pl, w czwartek władze Szwecji poprosiły o pomoc Unię Europejską. W akcji pomagają jednostki z Norwegii, Danii, Włoch, Francji, Niemiec i Litwy.

Polska zgłosiła dwa moduły GFFFV, czyli moduły do gaszenia pożarów lasów z ziemi przy użyciu pojazdów funkcjonujące w ramach Mechanizmu Ochrony Ludności Unii Europejskiej. W sumie to kilkudziesięciu strażaków Państwowej Straży Pożarnej i ponad pięćdziesiąt samochodów ratowniczo – gaśniczych i specjalnych” – czytamy na stronie remiza.com.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here