Strona główna Z policyjnego notesu i inne „Integracja 2015” w gminie Witkowo

„Integracja 2015” w gminie Witkowo [WIDEO]

Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych powiatów gnieźnieńskiego oraz słupeckiego uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych pt. „Integracja 2015″. Ćwiczenia mające na celu podniesienie gotowości bojowych odbywały się dzisiaj w Wiekowie oraz Mielżynie.

Zbiórka zastępów miała miejsce punktualnie o godzinie 9:30 przed budynkiem OSP w Wiekowie. Uczestników warsztatów powitali burmistrz Krzysztof Szkudlarek, zastępca komendanta PSP w Gnieźnie st. kpt. Krzysztof Kapciński oraz prezes OSP w Wiekowie ogn. Mariusz Janowicz.

Na strażaków czekały zajęcia przy pięciu stanowiskach zlokalizowanych w Wiekowie i Mielżynie. Dotyczyły one ratownictwa medycznego, ratownictwa drogowego, zaopatrzenia wodnego, walki z pożarem samochodu oraz walki z pożarem wewnętrznym. Warsztaty przy stanowiskach prowadzili instruktorzy z Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie oraz Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie.

W warsztatach wzięły udział jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Powidza, Kruchowa, Witkowa, Mnichowa, Strzyżewa Smykowego, Ułanowa, Wiekowa, Modliszewa, Mielżyna oraz Skorzęcina.

O godzinie 15 odbyło się oficjalne podsumowanie ćwiczeń. Dla wszystkich uczestników przygotowano poczęstunek.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej wideorelacji z dzisiejszego wydarzenia!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here