Strona główna Z policyjnego notesu i inne Obchody Święta Policji

Obchody Święta Policji [GALERIA]

Wczoraj (24 lipca) przypadało ogólnopolskie Święto Policji. Gnieźnieńscy policjanci uroczyście obchodzą je dopiero dzisiaj. O godzinie 8:45 w kościele p.w. Św. Michała odbyła się msza święta w intencji funkcjonariuszy i pracowników policji. Następnie w Parku Miejskim im Władysława Andersa złożono kwiaty przy pamiątkowej tablicy ku czci policjantów zamordowanych przez NKWD w 1940 roku w Twerze.

Warto dodać, że dokładnie wczoraj minęło 95 lat od utworzenia Policji Państwowej, formacji powołanej do ochrony bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego odradzającej się Polski. O naszej „lokalnej” służbie wspomina szef wielkopolskiej policji insp. Rafał Batkowski w przekazanych życzeniach do funkcjonariuszy:

Policja Okręgu Poznańskiego była silnie związana z tradycją zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego oraz z organizacjami, dbającymi o bezpieczeństwo mieszkańców w burzliwym okresie walki o odzyskanie niepodległości przez naszą Ojczyznę. Także dzisiaj Policja wpisuje się w najlepsze tradycje Wielkopolski i jej mieszkańców – jest dobrze zorganizowana, skuteczna, działa proaktywnie i prospołecznie, a wielki wysiłek policjantów jest zauważany przez mieszkańców, którzy wysoko oceniają naszą skuteczność  i czują się bezpiecznie – 89,6 % Wielkopolan czuje się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania (wzrost o 9,7% w stosunku do poprzedniego badania); 81 ,5 % ocenia Policję jako skuteczną (wzrost o 7 % w stosunku do poprzedniego badania).

Skuteczna realizacja trudnych, policyjnych zadań wymaga profesjonalizmu oraz zaangażowania nas wszystkich. Wymaga także, a może przede wszystkim, wysokiej świadomości celów do jakich dążymy i gotowości do poświęcenia dla dobra mieszkańców Wielkopolski. Z uznaniem odnoszę się do sposobu wypełniania zadań przez policjantów
i pracowników – dziękuję za Wasze oddanie w służbie innym i troskę o bezpieczeństwo każdej społeczności lokalnej. Współpraca z rzeszą profesjonalnych, dobrze wyszkolonych oraz pełnych pasji służenia drugiemu człowiekowi policjantek, policjantów i pracowników jest dla mnie osobistym zaszczytem! Mam przekonanie, że możemy odczuwać dumę dobrze służąc naszej Ojczyźnie!

W Dniu Święta Policji życzę policjantkom, policjantom i pracownikom satysfakcji z dobrze wykonywanych obowiązków, skuteczności w realizacji zamierzeń, planów i własnych oczekiwań. Życzę Państwu szczęścia i radości, a także zasłużonych chwil odpoczynku, mimo że czas naszego święta jest, tak jak każdy inny dzień, czasem służby. Dziękuję Państwa rodzinom i bliskim za wspieranie służby pełnionej przez Was dla dobra innych.

Serdecznie pozdrawiam związkowców, przekazuję wyrazy szacunku dla emerytów
i rencistów policyjnych.

Wszystkiego dobrego!

insp. Rafał Batkowski

O godzinie 10:40 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie miała miejsce uroczysta zbiórka połączona z wręczeniem odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W sumie z miasta i powiatu awanse otrzymało ponad 100 policjantów!

Fotografie publikujemy dzięki uprzejmości Pawła Brzeźniaka i Izy Budzyńskiej – gniezno.naszemiasto.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here