Strona główna Z policyjnego notesu i inne OSP Modliszewo z nowym Kamazem

OSP Modliszewo z nowym Kamazem

To wyjątkowy dzień dla druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Modliszewie. Dzisiaj w ich strażnicy odbyło się uroczyste przekazanie fabrycznie nowego wozu bojowego – Kamaza 43118 z napędem 6 x 6.

Jest to pierwsze (nowe) auto strażackie w powiecie gnieźnieńskim, wyprodukowane przez wschodnią firmę. Posiada zbiornik o pojemności aż 6000 litrów oraz autopompę o wydajności 3200 litrów / min.

O zabudowę dla Kamaza zadbała firma „Bocar” z Korwinowa k. Częstochowy.

Wśród gości dzisiejszego wydarzenia znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, strażacy oraz mieszkańcy.

Zakup pojazdu, który nosić będzie imię „Zdzichu”, możliwy był dzięki wsparciu Gminy Gniezno (500.000 zł) oraz Komendy Głównej PSP w Warszawie (370.000 zł). Łączny koszt Kamaza to 870.000 zł.

Auto wyróżnia silnik o mocy 320 koni. Zależało nam bowiem na jak największej mocy do masy, wynoszącej aż 19,5 tony. Waży tyle samo, co ciężki samochód GCBA w gnieźnieńskiej komendzie. To nie jest stary, „radykalny” Kamaz palący „100 na 100”. Zużycie wynosi w granicach 42 litrów na 100 km” – mówi druh Dawid Bąkowski z OSP w Modliszewie.

Pojazd objęty jest 3-letnią gwarancją, realizowaną na terenie naszego kraju. „Tak długi okres gwarancyjny świadczy o tym, że producent jest pewny jakości swojego sprzętu” – komentuje D. Bąkowski.

To niezwykle podniosła i rzadka chwila. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy z determinacją i uporem dołożyli starań, abyśmy cieszyli się dzisiaj tym wozem. Dziękuję wszystkim strażakom, którzy z woli serca – w odruchu ratowania – bez zastanowienia o każdej porze ruszają na pomoc. To nam daje ogromne poczucie bezpieczeństwa. Życzę, aby Zdzichu nigdy nie zawiódł” – mówiła Maria Suplicka, wójt Gminy Gniezno.

Zdaniem komendanta PSP w Gnieźnie st. kpt. Mariusza Dębskiego, sukces pozyskania auta jest odzwierciedleniem ciężkiej pracy i zaangażowania druhów. „Pojazd jest niezwykle dopieszczony. Życzę, aby Zdzichu zawsze bezpiecznie dowiózł na miejsce zdarzenia” – komentował M. Dębski.

Kamaz został poświęcony, a kluczyki od auta powędrowały na ręce modliszewskich strażaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here