Strona główna Z policyjnego notesu i inne OSP Ruchocinek zwycięzcą jubileuszowych zawodów strażackich

OSP Ruchocinek zwycięzcą jubileuszowych zawodów strażackich

Na stadionie w Trzemesznie odbyły się dzisiaj X Jubileuszowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Gnieźnieńskiego. Wzięło w nich udział sześć drużyn – OSP z Łubowa, Zdziechowy, Czerniejewa, Trzemeszna, Kłecka i Ruchocinka.

Uczestników przywitali reprezentanci Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz samorządów.

Pierwszą konkurencją była sztafeta – strażacy musieli pokonać tor z przeszkodami (rów, ściana, pachołki i równoważnia), a następnie podłączyć wąż do rozdzielacza. Druga konkurencja to „bojówka” – zadaniem uczestników było rozwinięcie węży, podłączenie odcinków, podanie wody ze zbiornika i zbicie nią pachołków” – mówił nam st. kpt. Mariusz Dębski, komendant PSP w Gnieźnie.

Wyniki w klasyfikacji generalnej przedstawiały się następująco:

  1. OSP Ruchocinek
  2. OSP Trzemeszno
  3. OSP Łubowo
  4. OSP Zdziechowa
  5. OSP Czerniejewo
  6. OSP Kłecko

W konkurencji „ćwiczenie bojowe” zwyciężyła drużyna z Ruchocinka, natomiast w sztafecie reprezentacja Trzemeszna.

Podczas ceremonii wręczenia nagród wyróżniono dh. Marka Gadzińskiego z OSP w Czerniejewie – najstarszego uczestnika zawodów. Komendant M. Dębski wręczył także wyróżnienie dla dh. Łukasza Kachniarza z OSP w Trzemesznie. Strażak – prywatnie nurek – w lipcu b.r. z jeziora Popielewskiego w Trzemesznie wyciągnął na brzeg ciało mężczyzny.

Po części oficjalnej na wszystkich zawodników czekał ciepły posiłek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here