Strona główna Pożary, wypadki, miejscowe zagrożenia Płonął budynek inwentarski. W jego wnętrzu alpaki i kury

Płonął budynek inwentarski. W jego wnętrzu alpaki i kury

Dzisiaj około godziny 20:15 w Mnichowie (gm. Gniezno) doszło do pożaru budynku inwentarskiego. Właścicielowi w porę udało się wyprowadzić zgromadzone w jego wnętrzu alpaki, natomiast kury zdążyły uciec do pobliskiej zagrody. Zabudowa gospodarcza spłonęła niemalże doszczętnie.

Jak poinformował dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, z ogniem walczy w sumie 8 zastępów gaśniczych z JRG w Gnieźnie, OSP w Czerniejewie, OSP w Łubowie oraz OSP w Mnichowie. Działania na miejscy cały czas trwają – trwa dogaszanie pożaru.

Przyczyny zdarzenia – tak jak i wartość start – nie są na razie znane. Na miejscu oprócz strażaków obecni są funkcjonariusze policji.

[mapsmarker marker=”8″]

(fot. K. Walińska)

1 KOMENTARZ

  1. Niestety w wyniku pożaru zginęło kilka zwierząt ale dzięki bohaterskiej postawie funkcjonariusza policji niemalże sąsiadującego z zajętą nieruchomością większość alpaki przeżyła. Policjant niezwłocznie wdarł się na posesję i uwolnil słodzone zwierzęta. Brawo dla niego za udaną akcję i oczywiście dla strażaków,którzy przybyli na miejsce już po 10min od zgłoszenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here