Strona główna Pożary, wypadki, miejscowe zagrożenia Policjanci „drogówki” zapobiegli tragedii

Policjanci „drogówki” zapobiegli tragedii [FILM]

Dzięki funkcjonariuszom gnieźnieńskiej drogówki nie doszło do tragedii. W ostatniej chwili auto jadące przed nimi, a zaraz potem oni sami, ominęli leżącego na jezdni 55-letniego mężczyznę, po czym zatrzymali swój pojazd. Za radiowozem jechały dwa samochody ciężarowe, które najprawdopodobniej nie uniknęłyby najechania na pieszego.

Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 maja na drodze krajowej nr 15 w Wymysłowie (gm. Trzemeszno). W tym czasie funkcjonariusze gnieźnieńskiej drogówki pełnili tam służbę. W pewnym momencie kierowca samochodu osobowego jadącego przed nimi wykonał nagły ruch w lewo, omijając nieznaną przeszkodę leżącą na drodze. Policjanci wykonali ten sam manewr, zauważyli jednocześnie, że przeszkodą był człowiek.

Za nieoznakowanym radiowozem jechały dwa samochody ciężarowe. Ułamki sekund dzieliły je od tragedii. Policjanci natychmiast zatrzymali się, podeszli do leżącego mężczyzny, który na szczęście nie posiadał żadnych obrażeń. Nie miał też na sobie żadnych odblasków. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno, u którego przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze odwieźli mężczyznę radiowozem do domu. Ssporządzili wniosek o ukaranie 55-latka za stworzenie bezpośredniego zagrożenia w ruchu drogowym oraz brak elementów odblaskowych w terenie niezabudowanym od zmierzchu do świtu.

Przy okazji tego nieszczęśliwego w skutkach zdarzenia policja apeluje do kierowców i innych uczestników ruchu, by zgłaszali na policję sytuacje, w których osoby ubrane na ciemno poruszają się drogami bez odblasków. Być może dzięki temu uda się zapobiec tragedii.

(KPP Gniezno)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here