Strona główna Z policyjnego notesu i inne Ponad 3,5 kg narkotyków u 32-latka

Ponad 3,5 kg narkotyków u 32-latka

Policjanci z Gniezna namierzyli i zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości narkotyków. W sumie zabezpieczono łącznie ponad 3600 gramów zabronionych substancji. Decyzją sądu podejrzany trafił już do aresztu tymczasowego. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Praca kryminalnych zwalczających przestępczość narkotykową skutkowała zabezpieczeniem znacznych ilości niedozwolonych substancji. W dniu 10 stycznia br. w godzinach wieczornych funkcjonariusze operacyjni pełniąc służbę na terenie miasta zauważyli kierowcę opla, który zatrzymał się na niestrzeżonym parkingu znajdującym się przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie.

Na widok policjantów mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać, co mogło potwierdzać, iż może mieć coś „do ukrycia”. W aucie podczas przeszukania policjanci znaleźli susz roślinny i zbrylowany biały proszek. 32-latek został zatrzymany. Wkrótce wyszło jednak na jaw, że to jedynie część jego „kolekcji”.

W mieszkaniu zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli znaczną ilość narkotyków. W sumie zabezpieczono ponad 1,5 kg amfetaminy, prawie 300 gramów marihuany, prawie 700 tabletek MDMA i inne środki o działaniu psychotropowym. W sumie masa zabezpieczonych przez kryminalnych środków wynosi ponad 3600 gramów. Narkotyki następnie trafiły do laboratorium kryminalistycznego.

12 stycznia 32-latek został doprowadzony przez policjantów do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Tego samego dnia wyjaśnień podejrzanego wysłuchał sąd i zastosował wobec niego środki zapobiegawcze. Decyzją sądu 32-latek trafił już na 3 miesiące do aresztu. W sprawie wykonywane są dalsze czynności.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

KPP Gniezno

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here