Strona główna Pożary, wypadki, miejscowe zagrożenia Pożar budynków, nieużytków i lasu

Pożar budynków, nieużytków i lasu

Dwadzieścia zastępów straży pożarnej oraz samolot PZL M18 „Dromader” gasiło pożar nieużytków i lasu, do którego doszło dzisiaj około godziny 14 na terenie Nadleśnictwa Czerniejewo w Wierzycach. Ogień strawił też dwa budynki. Szczęśliwie okazało się, że były one niezamieszkałe.

Pożar został już opanowany, jednak działania na miejscu cały czas trwają. Zdaniem komendanta PSP w Gnieźnie mł. bryg. Jacka Michalaka spłonęło około 7 hektarów nieużytków oraz pół hektara terenów leśnych. Akcję gaśniczą utrudniał silny wiatr. Ostatnie zastępy straży pożarnej powrócą do swoich jednostek najprawdopodobniej dopiero jutro rano.

OSP w Mnichowie zorganizowała punkt czerpania wody na terenie jednego z gospodarstw agroturystycznych przy drodze S5. Na miejscu obecni byli też funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czerniejewie.  Na tę chwilę nie są znane przyczyny pożaru.

Więcej informacji już wkrótce. Zapraszam do obejrzenia zdjęć oraz krótkiego nagrania wideo z miejsca zdarzenia wraz z wypowiedzią komendanta PSP w Gnieźnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here