Strona główna Z policyjnego notesu i inne Przewoził o 5 osób za dużo

Przewoził o 5 osób za dużo

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującego busem marki Volkswagenem, który przewoził 13 pasażerów (podróżujących codziennie z Trzemeszna do jednej z podpoznańskich firm) w pojeździe zarejestrowanym na 9 osób.

Do kontroli drogowej Volkswagena doszło wczoraj na ulicy Poznańskiej w Gnieźnie. „Po otworzeniu drzwi pojazdu policjanci naliczyli 13 pasażerów. Jak się okazało, pojazd zarejestrowany był na 9 osób łącznie z kierowcą, czyli przewoził o 5 osób za dużo. Byli to pracownicy jednej z podpoznańskich firm, którzy codziennie dojeżdżają i wracają busem do miejsca pracy z Trzemeszna. Mieli oni wykupione bilety miesięczne, nie wiedzieli, że samochód nie jest przystosowany do przewozu tak dużej ilości osób” – mówi Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

A. Osińska dodaje, że mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę samochodem. Zgodnie z nowymi przepisami (obowiązującymi od 18 maja) zatrzymali prawo jazdy kierowcy na okres trzech miesięcy. Funkcjonariusze skierowali również wniosek do sądu o ukaranie kierowcy za przewożenie większej ilości osób niż zezwalają na to przepisy.

(fot. KPP Gniezno)

5 KOMENTARZE

  1. dobry kierowca ,jeszcze na kat. B przewoził 14 osób . mało takie wiary jest że przewożą więcej nic jest przewidziane w dow.rej.

  2. Ciekawe że na telefon zjawił się foto reporter ?
    Ciekawe że tego busa poprzedzały dwa inne ?(pojechały dalej)a „psi” nos powiedział to ten i nawet „lizak” nie był potrzebny do zatrzymania
    Konkurencja jest bezlitosna

  3. Ile razy takie coś się dzieje w Gnieźnie np w PKSach , gdzie autobus liczy np 43 miejsca siedzace , a 13stojących daje razem 56 , a jedzie z 70 osób bo wiara na kolanach siada. A kary nie dostają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here