Strona główna Z policyjnego notesu i inne Strażacy świętowali w Niechanowie

Strażacy świętowali w Niechanowie

Powiatowy Dzień Strażaka już za nami. Tegoroczna uroczystość odbyła się 9 maja przed pałacem w Niechanowie. Rozpoczął ją przemarsz pododdziałów, pocztów sztandarowych i gości na polową mszę świętą.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. starosta Beata Tarczyńska, naczelnik Wydziału Kwatermistrzowskiego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu bryg. Wiesław Pokorski, komendant KP PSP w Gnieźnie mł. bryg. Jacek Michalak, prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP Jacek Kowalski, senator Piotr Gruszczyński, poseł na Sejm RP Paweł Arndt, poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski oraz wójt Eugeniusz Zamiar.

Na uroczystość dotarli strażacy z terenu całego powiatu. Po powitaniu gości delegacja mundurowych podniosła flagę narodową na wysięgniku drabiny mechanicznej. Chwilę później przystąpiono do ceremonii wręczenia odznaczeń, wyróżnień i awansów dla strażaków zawodowych i ochotników.

Obchody święta strażaków zostały zakłócone, kiedy to dyżurny gnieźnieńskiej komendy PSP odebrał zgłoszenie o pożarze warsztatu samochodowego w Kłecku. Cztery zastępy straży pożarnej zostały skierowane na pożar prosto z niechanowskiej uroczystości. Więcej informacji nt. tego zdarzenia |TUTAJ|.)

Po ceremonii odznaczenia strażaków rozpoczęła się biesiada przy grochówce. Lista mundurowych, którzy otrzymali awanse znajduje się na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie |LINK|.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here