Strona główna Pożary, wypadki, miejscowe zagrożenia Tragiczny wypadek pod Niechanowem. Interweniował śmigłowiec LPR

Tragiczny wypadek pod Niechanowem. Interweniował śmigłowiec LPR

Dzisiaj, około godziny 13:30, na drodze prowadzącej z Niechanowa w kierunku Żydowa doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Z nieznanych jak dotąd przyczyn zderzyły się tam czołowo dwa samochody – volkswagen golf i mercedes vito.

Na miejsce zadysponowano pogotowie ratunkowe, straż pożarną z Gniezna, Niechanowa, Witkowa i Żydowa oraz policję. Po dotarciu pierwszych jednostek okazało się, że w volkswagenie znajduje się nieprzytomny mężczyzna, bez funkcji życiowych. Przystąpiono do jego reanimacji. Ta niestety nie przyniosła oczekiwanego efektu.

Mercedesem podróżowały dwie osoby. Pasażer opuścił pojazd o własnych siłach, natomiast kierowca został uwieziony wewnątrz. Po kilkunastominutowych działaniach strażaków, mężczyznę uwolniono przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Ze względu na odniesione obrażenia, podjęto decyzję o wezwaniu do niego śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

„Ratownik 9” z poznańskiej bazy LPR wylądował na polu, bezpośrednio przy miejscu wypadku. Poszkodowany – przytomny – 25-latek został przetransportowany drogą lotniczą do szpitala.

Pasażer mercedesa nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia są wyjaśniane. Na miejscu pracuje prokurator.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here