Strona główna Pożary, wypadki, miejscowe zagrożenia Warsztaty z ratownictwa wodnego

Warsztaty z ratownictwa wodnego

Wczoraj (9 sierpnia) strażacy z OSP w Witkowie, OSP w Wiekowie, ratownik WOPR oraz członkowie Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej „Szukamy i Ratujemy” z Ostrowa Wielkopolskiego wzięli udział w warsztatach z ratownictwa wodnego.

Wszystko działo się na północnej części Jeziora Niedzięgiel oraz przy rybakówce w Skorzęcinie.

Jak nas poinformował naczelnik witkowskiej straży pożarnej Łukasz Gromadziński, ćwiczono m.in. podejmowanie osób z akwenu, rzucanie kołem i rzutką, jak również pozorowano wypadek kajaku.

Uczestnicy warsztatów wykorzystali łodzie ratownicze, skuter wodny, a także kajak.

Ćwiczenia zostały przerwane przez wypadek, do którego doszło na drodze prowadzącej z Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. Pisaliśmy o tym |TUTAJ|. Chwilę później druhowie zostali zadysponowani do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych.

Przy tej okazji Ł. Gromadziński przypomina, iż nawet w trakcie ćwiczeń jednostka OSP posiada strażaków, będących w gotowości do wyjazdu alarmowego.

Ćwiczenia zostały zakończone obiadem na terenie OW w Skorzęcinie.

Więcej o specjalistycznej grupie „SiR” przeczytać można na stronie internetowej |LINK|. Jej członkowie uczestniczyli w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych także w powiecie gnieźnieńskim. Obszar działania stowarzyszenia to promień 130km od Ostrowa Wielkopolskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here