Strona główna Pożary, wypadki, miejscowe zagrożenia Wypadek na obwodnicy Gniezna. W akcji śmigłowiec.

Wypadek na obwodnicy Gniezna. W akcji śmigłowiec.

Trzy samochody – dwa osobowe oraz ciężarowy z naczepą – zderzyły się dzisiaj na drodze krajowej nr 15. Do wypadku doszło po godzinie 14 na wysokości Jankowa Dolnego (gm. Gniezno). Najciężej poszkodowaną kobietę do szpitala w Poznaniu przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W wyniku zdarzenia ucierpiały w sumie 4 osoby. Z wyjątkiem kobiety, przewiezionej do poznańskiego szpitala śmigłowcem z podejrzeniem uszkodzenia kręgosłupa, żadna z nich nie odniosła poważniejszych obrażeń.

„Jak wynika z wstępnych ustaleń policji, kierująca samochodem osobowym marki Renault Megane, 26 letnia mieszkanka powiatu mogileńskiego jadąc od strony Gniezna w kierunku Torunia gwałtownie zahamowała na prawym pasie ruchu. W jej pojazd uderzyła jadąca za nią samochodem Opel Corsa, 32 letnia mieszkanka Gniezna. W Opla natomiast uderzył 55 letni mieszkaniec Łodzi, kierujący pojazdem Man z naczepą, który próbował uniknąć zderzenia. W wyniku wypadku Opel przemieścił się do przodu i ponownie uderzył w Renault, a następnie zatrzymał się na lewym pasie ruchu” – poinformowała Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Na czas prowadzonych działań droga krajowa nr 15 na odcinku Trzemeszno – Gniezno była nieprzejezdna. Wyznaczono objazdy. W akcji ratunkowej wzięły udział dwa zastępy straży pożarnej (z JRG w Gnieźnie i OSP w Trzemesznie), policja, Zespół Ratownictwa Medycznego P38 z Gniezna oraz śmigłowiec EC135 „Ratownik 9″ z Poznania.

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu, przedstawiającego m.in. lądowanie i start śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here