Strona główna Z policyjnego notesu i inne Zarząd powiatu przeprasza za rozliczanie dotacji

Zarząd powiatu przeprasza za rozliczanie dotacji

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego wydał oświadczenie w sprawie wydatkowania przez Szpital Pomnik Chrztu Polski środków z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 5 mln 700 tys. zł. Tym samym złożył publiczne przeprosiny na ręce Urzędu Wojewody Wielkopolskiego za „nieprofesjonalny sposób rozliczania dotacji przez gnieźnieńską lecznicę”.

Treść oświadczenia:

„Niniejszym oświadczamy, że informacje, które pojawiły się w przestrzeni publicznej sugerujące, iż Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu celowo kwestionuje wydatkowanie przez Szpital Pomnik Chrztu Polski środków z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 5 mln 700 tys. zł., są wysoce krzywdzące dla merytorycznych i kompetentnych pracowników Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Tym samym pragniemy publicznie przeprosić Urząd Wojewody Wielkopolskiego, w sposób szczególny Wydział Zdrowia, za nieprofesjonalny sposób rozliczania dotacji przez Szpital Pomnik Chrztu Polski.

Reprezentując Powiat Gnieźnieński czujemy się odpowiedzialni za sprawowanie nadzoru nad jednostką jaką jest szpital. Mamy nadzieję, że powyższa sytuacja miała charakter jednostkowy i nie będzie rzutowała na współpracę z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu w przyszłości.

Składamy szczere podziękowania za dotychczasowe działania wspierające rozbudowę gnieźnieńskiej lecznicy ze środków budżetu państwa. Mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na dalszą równie owocną współpracę przy kontynuacji tego zadania.

w imieniu
Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego

Anna Jung
Wicestarosta Gnieźnieński”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here