Strona główna Pożary, wypadki, miejscowe zagrożenia Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych

Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych

Trwają utrudnienia na drodze krajowej nr 5. Około godziny 4 nad ranem w Modliszewku (gm. Gniezno) zderzyły się dwa samochody ciężarowe, w tym cysterna. W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana i trafiła do gnieźnieńskiego szpitala. Powstał duży wyciek substancji, niezagrażającej środowisku.

O godzinie 4 otrzymaliśmy zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów ciężarowych. Po dotarciu na miejsce okazało się, że cysterna najechała na pojazd poprzedzający. W wyniku zdarzenia doszło do rozszczelnienia cysterny. Substancja, która wyciekła jest neutralna dla środowiska, wykorzystywana do produkcji pianek poliuretanowych. Nasze działania polegały na przepompowaniu substancji do pustej komory cysterny oraz uprzątnięciu drogi” – mówi st. asp. Łukasz Kwieciński z Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.

Jak mówi Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, iż kierujący samochodem ciężarowym z cysterną (35 letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego) jadąc w stronę Żnina, w wyniku nadmiernej prędkości uderzył w tył zestawu ciężarowego, kierowanego przez 32 letniego mieszkańca Bydgoszczy, który zatrzymał się przed tymczasową sygnalizacją świetlną.

35 letni kierowca TIRa ze złamaniem nosa został przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Mężczyzna jest już po badaniach. Niebawem opuści szpital” – komentuje A. Osińska.

W akcji ratunkowej biorą udział policjanci, strażacy z JRG 6 w Poznaniu, JRG w Gnieźnie, OSP w Modliszewie oraz OSP w Zdziechowie.

Działania na miejscu cały czas trwają. Droga jest zablokowana, policja wyznaczyła objazdy.

8 KOMENTARZE

  1. Napiszę tak! I tak jest na tej trasie mało wypadków, dla tych panów z tych ciężarówek nie ma nic świętego gnają czy światło czerwone czy zielone! Dla nich przepisy nie istnieją!

    • A ilu bez na dwóch gazach rano do pracy jezdza do miejscowych zakladach lub po piwku na rowerach nie sprawnych masakra co tu sie dzieje na tej trasie to cud ze jezcze nie bylo innej tragedii Tak rano o 6 i o 14 godzinie przebatac to towarzystwo

  2. DOKŁADNIE ! ALE OSOBÓWKI TEŻ ŁAMIĄ PRZEPISY. ZA MAŁO TAM POLICJI. STANOWCZO ZA MAŁO. POWINNY BYĆ OSTRE KONTROLE NA TEJ TRASIE ŚMIERCI !!!

  3. pewnie by nie doszło do tego gdyby stojący pojazd włączył światła awaryjne. Zawsze gdy się dzieje coś niespodziewanego na drodze należy to zrobić dla własnego i innych bezpieczeństwa, a robi 1/10 kierowców.

  4. Jechałem wczoraj od strony Bydgoszczy – WAHADŁO jest bardzo słabo widoczne i bardzo słabo oznakowane.
    Nawet dla „miejscowych”
    Mac_Zie Goślinowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here